رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام

یکی از سنگین ترین عرضه های pvc در بورس کالا

 

 

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

پس از اینکه بورس کالا در هفته ی گذشته اقدام به ابطال معاملات پی وی سی در تالار پتروشیمی کرد در اقدامی قابل توجه و مثبت از سوی تولید کنندگان در جهت کنترل التهاب بازار و جلوگیری از افزایش شدید قیمت ها شاهد افزایش قابل توجه عرضه ها هستیم ، به طور مثال در گرید s65 جامبو پتروشیمی غدیر شاهد افزایش ۱۰۰۰ تنی و در بسته بندی پالت پلاستیکی شاهد افزایش ۳۰۸ تنی در عرضه ها از سوی پتروشیمی غدیر هستیم .
پتروشیمی بندر امام نیز اقدام به عرضه گرید s70 پس از ماه ها عدم عرضه به حجم ۶۶۰ تن کرده است .همچنین در گرید s60 نیز شاهد افزایش ۱۱۰۰ تنی در حجم عرضه از سوی پتروشیمی بندر امام هستیم.
در گرید s65 با بسته بندی پالت پلاستیکی نیز شاهد عرضه سنگین از سوی پتروشیمی اروند هستیم. در همین گرید با بسته بندی جامبو نیز با افزایش ۲۲۰۰ تنی عرضه نسبت به هفته ی گذشته رو به رو هستیم.
مجموع عرضه پی وی سی در گرید های مختلف برای روز دوشنبه ۱۲ خرداد به ۱۷۹۴۴ تن خواهد رسید که این اتفاق یکی از سنگین ترین عرضه ها در تاریخ بورس کالا خواهد بود.
با بررسی ارزش ریالی حجم عرضه ی فردا به رقم شگفت انگیز ۱۹۳ میلیارد تومانی می رسیم که با توجه به رقابتی بودن محصولات پی وی سی شاهد ارزش معاملات بیش از ۲۵۰ میلیارد تومانی خواهیم بود که این عدد در تاریخ عرضه ی پی وی سی در بورس کالا بی سابقه بوده است.
باید منتظر ماند تا دید آیا این حجم سنگین از عرضه قابلیت کنترل هیجان حاکم بر معاملات پی وی سی را خواهد داشت یا مجددا نهاد ناظر بورس کالا مجبور به ابطال معاملات خواهد شد./ آگاه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top