رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام

 

 

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت‌، معدن و تجارت گفت: سال گذشته اقدام بسیار مهمی در تفویض اختیار برخی از وظایف وزارتخانه به بخش خصوصی اتفاق افتاد و با همراهی و حمایت قاطع وزیر صنعت هفت مورد از موضوعات قابل واگذاری وزارتخانه به عنوان قدم نخست به خانه های صنعت و معدن استان ها تفویض شد.

به گزارش روز سه شنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «سعید زرندی» افزود: اجرایی شدن تفویض در ۱۴ استان در سال گذشته محقق شد و در تلاش هستیم امسال نیز باقی استان ها بتوانند این حرکت را اجرایی کنند.

وی گفت: سیاست وزارتخانه کاهش تصدی گیری در بخش تولید و تجارت است و امید داریم بتوانیم از ظرفیت تشکل های صنعتی و معدنی بهره ببریم.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت تاکید کرد: بدون داشتن انجمن ها و تشکل های قوی بخش خصوصی، اقتصاد کشور شکوفا نخواهد شد و باید در همه سیاست گذاری ها و برنامه ریزی ها حضور پر رنگ و تاثیر گذار داشته باشند.

وی اظهار داشت: همانطور که انحصار در دولت بد است انحصار در بخش خصوصی و تشکل ها بدتر است، بر این اساس باید زمینه فعالیت انجمن ها و تشکل های مختلف در کشور فراهم شود موضوعی که تجربه دیگر کشورها نیز موید آن است.

زرندی همچنین به موافقت با تشکیل ۱۴ انجمن تخصصی صنایع همگن در استان های مختلف کشور در سال گذشته اشاره کرد و یادآور شد: این انجمن ها در استان های آذربایجان شرقی، تهران، قم، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان و کرمان در زمینه های مختلف صنعتی و معدنی فعالیت خود را آغاز کردند.

وی بیان داشت: کمیسیون اصلی نظارت بر تاسیس و فعالیت تشکل های صنعتی و معدنی، بیش از ۲۰ سال پیش در وزارت صنایع و معادن وقت بر اساس قوانین و مقررات مربوطه شروع به فعالیت کرد، از سال گذشته نیز فعالیت این کمیسیون با جدیت بیشتری دنبال شد و جلسات منظمی را برگزار و تصمیمات مهم و عملیاتی را اتخاذ کرد.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت گفت: پارسال ۱۵ نشست با انجمن های تخصصی بخش صنعت و معدن نیز برگزار و در بسیاری از موضوعات مهم وزارتخانه با این انجمن ها هم اندیشی و مشورت شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top