رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام

با توجه به سهم یک هزار ميلياردي ايران در بخش تجارت حوزه بسته‌بندي و چاپ، كشور تنها نيم درصد بازار خاورميانه را در اين حوزه به خود اختصاص داده است.

سایت خبری صنایع پلیمر (پپنا): با توجه به سهم یک هزار ميلياردي ايران در بخش تجارت حوزه بسته‌بندي و چاپ، كشور تنها نيم درصد بازار خاورميانه را در اين حوزه به خود اختصاص داده است.

علي فاضلي، رئيس اتاق اصناف ايران در مراسم افتتاحيه بيست و يكمين نمايشگاه صنعت چاپ، بسته‌بندي و صنايع وابسته گفت: از آنجا كه صنعت چاپ از قدمتي طولاني برخوردار است كشور ما از سهم یک هزار ميلياردي كه در بخش تجارت حوزه بسته‌بندي و چاپ به خود اختصاص داده است، تنها قادر بوده كمتر از نيم درصد بازار خاورميانه را در اختيار خود قرار دهد و اين در حالي است كه كشورهايي چون عربستان سعودي وضعيت مناسب‌تري را نسبت به ما دارند و به نظر مي‌رسد فعالان اين حوزه در كشورمان بايد گام‌هاي مستحكم‌تري را براي ارتقاي وضعيت موجود بردارند.
وي با اشاره به اينكه توسعه و تحقيقات در اين بخش سهم ناچيزي را به خود اختصاص داده است، بيان كرد: با نگرشي كه در حال حاضر در صنعت چاپ و بسته‌بندي وجود دارد، نمي‌توان شاهد تحولي در اين بخش بود بنابراين در بدو امر بايد تغيير نگرش‌هاي مناسبي در مسئولان، صاحب‌نظران و فعالان اين صنوف ايجاد كرد.
فاضلي گفت: در حال حاضر حدود ۷۵ درصد مالكيت‌ها در حوزه چاپ و بسته‌بندي مربوط به بخش خصوصي است و تنها يك درصد به بخش تعاوني تعلق دارد و ما در تامين منابع مالي در اين حوزه با كمبود مواجه هستيم.
رئيس شوراي اصناف درباره تسهيلات ارائه شده از سوي وزارت ارشاد گفت: نداشتن مزيت رقابتي در توليد كالا عرصه را براي ما تنگ كرده و اگر توسعه صادرات در اولويت‌ها قرار گيرد بايد معايب موجود را برطرف كرد.
فاضلي درباره بي‌توجهي به ايجاد برند در بخش توليد گفت: توجه نكردن به مشتري‌محوري و نياز بازار از ديگر مقوله‌هايي است كه بايد بيش از گذشته به آن توجه كرد زيرا اين امر يكي از مشكلات اساسي توليد به شمار مي‌رود.
وي با بيان اينكه در بخش بازاريابي و فروش (ماركتينگ) نه تنها در حوزه خارجي بلكه در حوزه داخلي نيز ضعيف عمل شده است، گفت: در اين زمينه اقداماتي صورت گرفته اما بايد به سمتي حركت شود كه اهداف چشم‌انداز ۲۰ ساله تحقق يابد زيرا در سال ۲۰۱۴ قرار است ايران به كشور برتر منطقه تبديل شود.
در ادامه محمدحسن ابوترابي‌فرد، نايب‌رئيس مجلس نيز با اشاره به اهميت و جايگاه صنعت چاپ در اقتصاد كشور گفت: صنعت چاپ علاوه بر اينكه مي‌تواند نقش مهمي در تحول اقتصادي كشور داشته باشد، مي‌تواند در توليد مولفه‌هاي عرصه‌هاي فرهنگ، دانش و اقتصاد هم نقش كليدي را ايفا كند.
وي افزود: به وضوح ديده مي‌شود كه سهم صنعت چاپ كشورمان در منطقه، بسيار پايين است، اين در حالي است كه ساير كشورها در منطقه قطعا پيشينه ما را ندارند بنابراين ما سرمايه‌هاي مهمي براي به حركت درآوردن اين صنعت در اختيار داريم.
ابوترابي‌فرد افزود: شرايط ويژه كشور به لحاظ اقتصادي، نگاه ويژه به اين صنعت را مي‌طلبد، به همين دليل بايد با تعريف استراتژي قابل قبول و مورد حمايت صاحب‌نظران، كارآفرينان و نيروهاي باتجربه در عرصه چاپ و بسته‌بندي، راه را براي تحول در اين صنعت هموار كرد.
نايب‌رئيس مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: نگاه ما اين نيست كه با افزايش تعرفه كالاهاي رقيب و كاهش تعرفه مواد مورد نياز چاپ، به پويايي اين صنعت كمك مي‌شود زيرا اگر تغييرات در تعرفه‌ها مي‌توانست باعث تحول شود، ايران در حال حاضر در صنعت خودروسازي بايد مقام اول را به خود اختصاص مي‌داد.
وي افزود: نبايد كاهش تعرفه‌ها را به عنوان راهبرد تحول دانست بلكه تحول در سايه تغيير نگاه و نگرش در كارآفرينان مديران و مسئولان مرتبط با اين حوزه شكل خواهد گرفت.
جليل غفاري رهبر، نماينده تشكل‌هاي صنف چاپ و مجري برگزاركننده نمايشگاه نيزبا اشاره به جايگاه صنعت چاپ گفت: بدون شك جايگاهي كه امروز صنعت چاپ و بسته‌بندي با تمامي مشكلات و موانع پيش‌روي آن به آن دست يافته است جز با همت فعالان چاپ ميسرشدني نبود.
وي با تاكيد بر اينكه برگزاري نمايشگاه تخصصي نخستين گام جهت طي كردن مسير توسعه، توليد، خدمات و دستيابي به بازارهاي نوين است، افزود: ارتقاي تصوير ذهني مخاطبان، بهبود كيفيت خدمات قابل ارائه، بهره‌مندي از بازخوردها و نيازهاي مشتريان و همچنين امكان ارائه و برخورداري از دانش و فناوري‌هاي پيشرفته، نمونه‌اي از نكات كليدي است كه يك صنعت را متحول مي‌كند.
وي تصريح كرد: حضور شركت‌هاي خارجي در اين نمايشگاه به نسبت گذشته رشدي ۱۲۰ درصدي را داشته است و مشاركت كشورهايي از چين، تركيه، ايتاليا، اسپانيا، هند، ژاپن، اتريش، سوئد، آلمان، فرانسه و همچنين كانادا، مي‌تواند باعث افزايش رقابت ميان فعالان اين صنعت شود.
غفاري رهبر با اشاره به چالش‌هاي موجود اين صنعت در سال گذشته و سال‌هاي آتي گفت: واحد‌هاي صنعتي چاپ مانند ساير حوزه‌هاي صنعت در تامين منابع مالي با مشكل مواجه هستند كه اين مورد با اقدامات سختگيرانه بانك‌ها، نايي براي اين صنعت باقي نگذاشته است.
وي با اشاره به مشكلات معافيات مالياتي چاپخانه‌داران گفت: دولت براي بهبود وضعيت كسب‌وكار همايش برگزار مي‌كند اما سازمان امور مالياتي به شكلي سخت‌گيرانه اقدام به اخذ ماليات از واحدهاي چاپي مي‌كند. هيچ‌يك از فعالان صنف چاپ منكر لزوم پرداخت ماليات نيستند و همگان اذعان دارند كه اين بخش درآمدي دولت مي‌تواند تبديل به ثروت ملي شود.

تصویر بیست و یک: میلانی مدیر عامل شرکت مبلان کالا پلاست که با ذستگاه باد کن پت در نمایشگاه حاضر بود. این دستگاه ظرفیت دو هزار بطری در ساعت را دارد/ یک سال گارانتی و 5 سال خدمات پس از فروش از ویژگی های این دستگاه است.


تصویر بیست و دو: شرکت نایلون سپید با شعار سربلند و رو سپید با محصولات نایلون سپید در نمایشگاه حاضر بود و غرفه بسیار پر رفت و آمد داشت.


تصویر بیست و سه: شرکت سبلان پلاستیک در فضای باز نمایشگاه پالت ها و باکس پالت های تولیدی خود را در معرض دید عموم قرار داده بود.


تصویر بیست و چهار: ماهنامه فناوری و توسعه صنعت بسته بندی از برترین غرفه های نمایشگاه بود.


تصویر بیست و پنج: لطیفی مدیرعامل شرکت پگاه یزد از برترین تولیدکنندگان ظروف یک بار مصرف


تصویر بیست و شش: شرکت کیمیا جاوید ارائه کننده مستربچ های رنگی و چسب


تصویر بیست و هفت: شرکت فوژان ارغوان فعال در زمینه ابزار و ماشين هاي چاپ براي محصولات پلاستيك و لاستيك - ماشين چاپ رول - ماشين هاي چاپ سيلك اسكرين - ماشين چاپ برروي چرم مصنوعي ...


تصویر بیست و هشت: تولید کننده انواع بطری پلاستیکی و چاپ صنعتی تمام اتوماتیک UV و چاپ صنعتی تامپو و سیلک تولید کننده انواع سبد لبنیاتی و سبد ...


تصوبیر بیست و نه: مارینا پلاستیک تولید کننده فیلم PVC، لیبل شرینک، چاپ لمینیت. گروه, چاپ و خدمات مربوط به چاپ,فیلم,لیبل.


تصویر سی ام: تولید کننده بطری و پریفرم


تصویر سی و یک: تولیدکننده گرانول پی وی سی و ورق او پی پی


تصویر سی و دو: تولید کننده انواع تسمه های پلاستیکی


تصویر سی و سه: دی پلاستیک


تصویر سی و چهار: آسیا پلاستیک پیوند


تصویر سی و پنج: کربی پلیمر از معدود تولیدکننندگان مستربچ که حضور فعالی در نمایشگاه چاپ و بسته بندی داشت/ در تصویر صلاحی عضو هیات مدیره شرکت کربی پلیمر را می بینید (نفر سمت راست)


تصویر سی و شش: اخوان پلاست  تولید کننده فیلم های بسته بندی و کیسه های پلاستیکی


تصویر سی و هفت: تک ظرف پلاستیک تولید کننده ظروف پلاستیکی


تصویر سی و هشت: بهینه پوشش جم تولید کننده فیلم PVC سخت. بسته بندی دارویی و غذایی و کیوم فرمینگ و فیلم مورد استفاده در کولینگ تاور و ...تصویر سی و نهم: صنایع بسته بندی پارس کرجنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top