رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام

شاید عصر پدرخواندگی تشکل های تهرانی به سر آمده است. بعد از اتفاقاتی که برای انجمن پلاستیک تهران در مجمع انجمن ملی صنایع پلاستیک افتاد و این تشکل نتوانست حتی یک نماینده در انجمن ملی داشته باشد، حالا یک تعاونی پلیمری که تنها سه سال از عمر آن می گذرد بیلانی از خود ارائه کرده که تعاونی صنایع پلاستیک استان تهران سال هاست خواب آن را می بیند.

متوسلیان رییس انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پی وی سی و علی شکوری رییس هیات مدیره تعاونی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پی وی سی ایرانیان دو مدیر موفق صنایع پلاستیک کشور


سایت خبری صنایع پلیمر (www.ppna.ir): شاید عصر پدرخواندگی تشکل های تهرانی به سر آمده است. بعد از اتفاقاتی که برای انجمن پلاستیک تهران در مجمع انجمن ملی صنایع پلاستیک افتاد و این تشکل نتوانست حتی یک نماینده در انجمن ملی داشته باشد، حالا یک تعاونی پلیمری که تنها سه سال از عمر آن می گذرد بیلانی از خود ارائه کرده که تعاونی صنایع پلاستیک استان تهران سال هاست خواب آن را می بیند.

چرا تعاونی پلاستیک تهران را مثال می زنیم، چون تعاونی پلاستیک تهران پدرخوانده ی یک تعاونی ست که اتحادیه تعاونی های سراسری تامین نیاز صنعت پلاستیک کشور نام دارد. رییس این اتحادیه (تعاونی سراسری) رییس تعاونی پلاستیک تهران است، تعاونی سراسری با حمایت بی چون و چرای دولتی (دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی) شکل گرفته و مسوول مجوز دادن به تعاونی های استانی ست. (ورود به سامانه بهین یاب بدون تایید این تعاونی سراسری برای تعاونی های پلاستیک ممکن نیست)

این پیش بینی دور از ذهن نیست، اگر انتخابات این اتحادیه (تعاونی ) سراسری مانند سال های پیش در خفا برگزار نشود قطعا نتایج دیگری رقم خواهد خورد و عصر پدرخواندگی تعاونی صنایع پلاستیک تهران هم بر تعاونی های پلیمری سراسر کشور به پایان خواهد رسید.

این که بر سر تشکل های قدیمی و پر قدرت، با جایگاه وزین مردمی تهران چه آمده را به نوبتی دیگر می سپاریم و گزارش مجمعی را ارائه می کنیم که در ترازنامه خود میلیاردها تومان سود را برای اعضای خود (صاحبان سهام) به ارمغان آورده است.


متوسلیان با حرارت خاصی در مجمع تعاونی پی وی سی ایرانیان گفت: هدف نهایی ما ارتقا جایگاه صنعت پی وی سی کشور در تمام زمینه هاست، بقای صنعت پی وی سی یعنی یقای همه ی ما.


باز صحبت از متوسلیان است. مردی که می گویند بیشتر اوقات، صبح با هواپیما به تهران می آید، کارهایش را انجام می دهد، عصر دوباره سوار هواپیما می شود، به یزد می رود، به کارخانه سرکشی می کند و شب دوباره برای انجام کارهای صبح فردا با هواپیما از یزد به تهران می آید.

این برنامه مردی ست که چند سالی خود را به عنوان محبوب ترین چهره ی صنایع پلاستیک مطرح کرده است. دیروز در مجمع تعاونی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پی وی سی، شکوری رییس هیات مدیره این تعاونی به حاضران گفت یادمان باشد این تعاونی به همت انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پی وی سی تشکیل شده است. یادمان باشد اگر روزهای اول تشکیل این تعاونی، چک های تعاونی توسط عباسعلی متوسلیان پاس نمی شد، شاید روزهای خوش امروز را کسی به چشم نمی دید.


علی شکوری رییس هیات مدیره تعاونی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پی وی سی ایرانیان در سخنان کوتاه خود تاکید کرد هیات مدیره این شرکت در طول سالهای گذشته برخلاف تعاونی های سودده سراسر کشور حتی بک ریال هم دریافت نکرده اند


علی شکوری رییس هیات مدیره این تعاونی هم با اصرار فراوان اعضای تعاونی رضایت داد که همچنان در کنار تعاونی باشد. اگر متوسلیان بهترین عملکرد را بین روسای تشکل های صنایع پلاستیک داشته، قطعا شکوری بهترین رییس در جمع روسای تعاونی های سراسر کشور است.

صبح روز گذشته کنار کوه های شمال تهران در سالن ابوریحان بیرونی دانشگاه شهید بهشتی، مجمع شرکت تعاونی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پی وی سی ایرانیان به منظور ارائه گزارش هیات مدیره به صاحبان سهام برگزار شد.

گرچه انتخابات هیات مدیره هم از برنامه های این مجمع بود اما شاید کم اهمیت ترین بخش این مجمع عمومی را شامل می شد و از هیاهوهای متداول این بخش در مجامع مختلف خبری نبود.

مهمترین موضوع در مجامع عمومی تعاونی ها ارائه گزارش سود و زیان است. بگذریم از اینکه در مجامع عمومی اکثر تعاونی های پلیمری چند ساعت اول به اقدامات هیات مدیره در خصوص رفع مشکلات صنعتگران، اختصاص میابد.

الان، تعاونی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پی وی سی معیاری ارائه کرده که برای تعاونی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن، تعاونی پلاستیک تهران و ... یک کلاس آموزشی است.

در مجمع عمومی تعاونی تولید کنندگان لوله و اتصالات پی وی سی ایرانیان از سود چند میلیارد تومانی پرده برداری شد که با تلاش هیات مدیره و حمایت اعضا به دست آمده است. نتیجه ی گفت و گوی پپنا با یکی از سهامداران این شرکت نشان می داد که این تعاونی سال گذشته به هر عضو تا سقف 50 میلیون تومان (به نسبت سرمایه گذاری و خرید) سود تقسیم کرده است.

تعاونی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پی وی سی ایرانیان در تاریخ 30/ 7/ 1390 شکل گرفته است. این تعاونی با سه هدف تامین مواد اولیه و افزودنی ها، خرید تجهیزات و ماشین آلات و شرکت در مزایدات و مناقصات دولتی و خصوصی مرتبط به وجود آمده است.

اولین اعضای هیات مدیره این تعاونی که نامشان در کنار بزرگانی چون عرفانی، شیخان، صدیقی (بنیانگذاران تعاونی تهران) در تاریخ خواهد ماند و تاریخ به آنان با احترام یاد خواهد کرد عبارتند از:

علی شکوری (رییس هیات مدیره)، محمد حسن خرازی فرد (نایب رییس هیات مدیره)، عباسعلی متوسلیان (عضو هیات مدیره)، مجید غیاثی(عضو هیات مدیره) مهرداد مداح علی (عضو هیات مدیره).

البته محمد رضا خرازی فرد در سال 1391 مدیرعامل این شرکت می شود و تلاش های او نیز قابل ستایش و تقدیر است.

در گزارش هیات مدیره آمده در سال 1393، 23 جلسه ی هیات مدیره برگزار شده است. این در حالی ست که جلسات هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان پی وی سی هم هر ماه یک بار برگزار می شود.

هنوز بسیاری از تشکل های صنایع پلاستیک جلسات هفتگی هیات مدیره را در دستور کار دارند. به تعبیر یکی از بزرگان جامعه ی قالب سازان که آن جمعیت نیز جلسات ماهانه برگزار می کنند، اولین نشانه ی برگزاری جلسات به صورت هفتگی، روزمره گی و نشانه دهنده ی بی برنامه گی ست.

در گزارش هیات مدیره آمده: در سال 1393، حدود 55000 تن انواع گریدهای پودر پی وی سی شامل گرید 57، 60، 65، 70 و مواد دیگر، خریداری و بین اعضا تقسیم گردید که رتبه اول خرید پی وی سی در بورس کالا را نیز این شرکت داشته است.

موارد بسیار مستند و نقشه ی راهی در گزارش هیات مدیره آمده است. ما علاقه مند به انتشار همه ی این گزارش هستیم تا این نقشه، نقشه ی راه دیگران هم باشد ولی از آنجا که معمولا تشکل ها علاقه مند به افشای اطلاعات مجامع خود نیستند صلاح انتشار یا عدم انتشار آن را به هیات مدیره جدید این شرکت  می سپاریم. لازم به توضیح است چند سال اخیر در گزارش های پپنا، از سود چند میلیونی این تعاونی نوشته شد، از سود چند صد میلیونی این تعاونی نوشته ایم. امسال از سود چند میلیاردی گفته ایم و امیدواریم سال آینده از سود چند ده میلیاردی و چند صد میلیاردی بنویسیم. باز اعلام رقم دقیق سود شرکت تعاونی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پی وی سی ایرانیان را به خود هیات مدیره واگذار می کنیم تا اسرار این شرکت را فاش نکرده باشیم.

در پایان این مجمع و در انتخابات اعضای هیات مدیره این شرکت تعاونی نتایج زیر به دست آمد:

اعضای اصلی هیات مدیره:

1-      عباسعلی متوسلیان 44 رای

2-      محمد حسن خرازی 42 رای

3-      کمال کاوه 41 رای

4-      علی شکوری 36 رای

5-      عطا خراسانی 35 رای

اعضای علی البدل:

1-      مجید غیاثی 33 رای

2-      محمد رضا حاجبی 23 رای

بازرس اصلی:

1-      یادگاری 38 رای

بازرس علی البدل

1-      مهدی پورقاضی 18 رای

البیته مهدی پورقاضی قبل از رای گیری از نشست خارج شد و در پیامی که به مدیر عامل تعاونی داده بود اعلام کرد به دلیل مشغله ی فراوان قادر به حضور در جمع هیات مدیره تعاونی نیست. به دلیل نبودن گزینه ی دیگر و رفع مشکل قانونی نام پورقاضی در رای گیری باقی ماند.تصویر 4: حاضران در مجمعتصویر 5: حاضران در مجمع


تصویر 6: حاضران در مجمعتصویر 7: خرازی نایب رییس هیات مدیره تعاونی


تصویر 8: مدیر عامل تعاونی (خرازی)تصویر 9: حاضران در مجمعتصویر 10: حاضران در مجمعتصویر 11: هیات رییسه مجمعتصویر 12: کمال کاوه نایب رییس انجمن پی وی سی که در انتخابات دیروز هم شرکت کرد و رای آورد. کاوه مدیرعامل پلیمر گلپایگان استتصویر 13: انتخاب خراسانی در جمع اعضای تعاونی نشان داد بزرگان پی وی سی از پشتوانه سازی غافل نیستندتصویر 14: فرزانه خرمیان دبیر انجمن پی وی سی و یاور تعاونی پی وی سی که توسط هیات مدیره تعاونی مورد تقدیر قرار گرفتتصویر 15: حاضران در مجمع
تصویر 16: حاضران در مجمع/ میرزایی مدیرعامل تعاونی های سراسری هم در تصویر دیده می شود
تصویر 17: حاضران در مجمع
تصویر 18: حاضران در مجمع/ شهره کمپانیان مدیر اجرایی موفق انجمن پی وی سی به تازه گی به شرکت همپار پیوسته استتصویر 19: حاضران در مجمع/ خرازی مدیر عامل تعاونی پلی اتیلن و نماینده وزارت تعاون هم در تصویر دیده می شوندتصویر 20: حاضران در مجمع
تصویر 21: تابلوی راینوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top