رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام

نزدیکان به جامعه قالب سازان معتقدند فرمان جامعه همچنان در اختیار مدیران قبلی است هر چند حضور فیزیکی آنان کمتر شده است.سایت خبری پپنا (www.ppna.ir): سال گذشته ترکیب هیات مدیره جامعه قالب سازان به دلیل محدودیت های قانونی برای اعضای برجسته ی سابق دچار تغییرات زیادی شد.

نیروهای پرسابقه ی قبلی رفتند و نیروهای جوان جایگزین آنان شدند.

نزدیکان به جامعه قالب سازان معتقدند فرمان جامعه همچنان در اختیار مدیران قبلی است هر چند حضور فیزیکی آنان کمتر شده است.

عبدالمهدی بهین فر مانند سال های گذشته ریاست مجمع را در اختیار گرفت. بهین فر سال هاست عضو هیات مدیره جامعه قالب سازان نیست اما همچنان این مدیر خردمند و کارکشته مسوولیت مرکز آموش جامعه قالب سازان را برعهده دارد. مرکز آموزش شاهرگ جامعه قالب سازان ایران است که در دو سال اخیر با بی توجهی دانشگاه علمی – کاربردی دچار خونریزی خفیف شده است و تراز های مالی همچنان زیان را نشان می دهد.

بر اساس گزارش هیات مدیره ریزش دانشجویان در سال 1393 ادامه داشته است. سال 1394 ظاهرا اوضاع بهتر خواهد شد و هیات مدیره اعلام کرد مشکلات دو سال اخیر برطرف شده است و ثبت نام دانشجویان در سال 1394 به روال سابق برخواهد گشت.

در بخش قالب سازی دو تشکل مطرح وجود دارند. یکی اتحادیه ماشین ساز و فلز تراش و یکی جامعه قالب سازان ایران.

نکته قابل توجه در این مجمع غیبت زاد صالح رییس اتحادیه ماشین ساز و فلز تراش (بازرس اسبق جامعه قالب سازان) و غیبت عمادی و نوازانی دیگر اعضای مشترک اتحادیه ماشین سازان و جامعه قالب سازان بود.

یک منبع مطلع به پپنا گفت: ظاهرا مکان کارگاهی که اتحادیه در اختیار جامعه قرار داده بود پس گرفته شده است. وی با ابراز نارضایتی از عملکرد مدیران با سابقه جامعه گفت: به خاطر رفتار انحصارطلبانه دیگر با جامعه قالب سازان کاری نداریم.

اینگونه اظهارات در حالی مطرح می شود که همچنان اکثریت هیات مدیره جامعه قالب سازان را مدیران صنعتی خصوصی و دولتی تشکیل می دهند.

مهمترین تریبون جامعه قالب سازان یعنی نشریه ی قالب سازان با بیست سال سابقه ی انتشار همچنان با مدیریت مهندس گودرزی منتشر می شود. گودرزی سال گذشته به دلیل محدودیت های قانونی از عضویت در هیات مدیره کناره گیری کرد.

سید حمید حسنی رییس با وقار و با دانش جامعه قالب سازان که سال گذشته به دلیل محدودیت های قانونی ریاست را به فقیهی جوان واگذار کرده بود در قامت بازرس جامعه قالب سازان مجددا با اکثریت آرا جامه ی بازرسی را به تن کرد.

به هر حال جامعه قالب سازان سال 1394 را با زیان انباشته ی قابل توجهی آغاز کرده و چشم امید به تغییر رویکرد دانشگاه علمی و کاربردی دارد. دانشگاه علمی و کاربردی جامعه قالب سازان سال هاست مکان مهمی برای آموزش نیروهای جوان بوده است. درآمدهای اغوا کننده ی آموزش باعث شد جامعه قالب سازان راه های درآمدزایی دیگر را دنبال نکند.

امسال و در مجمع عمومی 24 تیرماه حق عضویت اعضای حقوقی به 300 هزار تومان افزایش پیدا کرد. گرچه مجمع عمومی جامعه قالب سازان در سال 1394 با 36 نفر رسمیت پیدا کرد که اغلب آنان را دانشجویان و اعضای افتخاری یا حقیقی تشکیل می دادند. یعنی جامعه اگر تغییر رویکرد ندهد نمی تواند از این محل درآمد قابل ملاحظه ای را برای خود متصور شود.

از جمله مصوبات مجمع عمومی جامعه قالب سازان این بود : جامعه قالب سازان که مجوز فعالیت خود را از وزارت کشور اخذ کرده است با مجوز مجمع می تواند به عضویت در اتاق بازرگانی ایران درآید.

نکته جالب توجه در این مجمع بازگشت فاضل مدیرعامل سابق جامعه قالب سازان به آموزش و پرورش بود. فاضل مدیر فاضل جامعه قالب سازان در بازگشت مجدد به آموزش و پرورش قائم مقام وزارتخانه شده و این افتخار بزرگی برای جامعه محسوب می شود که از مدیران لایق استفاده کرده است. مدیری که در عصر احمدی نزاد خانه نشین شده بود.

به نظر می رسد جامعه قالب سازان باید رویکرد خود را تغییر دهد. شاید دوباره درآمدهای آموزش جامعه قالب سازان را بی نیاز و سرخوش سازد اما با چالش بعدی دیگر اثری از جامعه قالب سازان باقی نخواهد ماند و این جامعه به شدت تضعیف خواهد شد.
بهین فر مانند سال های گذشته رییس مجمع بودبهین فر نکات لازم را به فقیهی رییس هیات مدیره جامعه قالب سازان گوشزد می کند
مهندس فقیهی مجمع را در جریان عملکرد سال اخیر جامعه قالب سازان قرار دادفاضل مدیر عامل فاضل و  سابق جامعه قالب سازان به آموزش و پرورش بازگشتتصویر شماره 6تصویر شماره 7
تصویر شماره 8تصویر شماره 9
تصویر شماره 10تصویر شماره 11
تصویر شماره 12تصویر شماره 13

تصویر شماره 14/ مرادی مطلق پس از سال ها در مجمع جامعه قالب سازان حضور یافتتصویر 15

تصویر 16/ کرباسی زاده مدیرعامل و عضو هیات مدییره جامعه قالب سازان
تصویر 17/ شمارش آرا و انتخاب مجدد سید حمید حسینی انواری به عنوان بازرس جامعه قالب سازان ایران

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top